Adventní kalendář chocolate free

9:10:00 Tereza 1 Comments

Jste na tom podobně jako já? To zjistíte hned splněním těchto podmínek: 1/ Máte doma dítě. 2/ Chcete mu dát poprvé adventní kalendář. 3/ Nechcete mu dát čokoládu (protože to s přehledem zastane vaše rodina...). Jestli to na vás sedí a nevíte si s tím rady, můžete se nechat inspirovat mým řešením. Nakoupila jsem pochoutky ze sušeného ovoce a zeleniny, zabalila je do celofánu a bylo to. Fantazii se meze nekladou. Já použila tyčinky a "bonbóny" nakoupené na farmářském trhu (dají se ale sehnat i v běžných řetězcích nebo drogeriích) a samotné hrozinky, po kterých se momentálně utluče. 


Tyčinka z datlí, hrozinek a červené řepy
Tyčinka z hrozinek a meruněk
Bonbóny z datlí a červené řepy
Hrozinky
Celofán
Mašle nebo provázek

1. Celofán nastřiháme na 24 čtverců o velikosti cca 12 x 12 cm.
2. Mašli nastřiháme na 24 stejně dlouhých kusů.
3. Bonbóny, ovoce a nakrájené tyčinky rozdělujeme do jednotlivých dnů. Z ovoce můžete použít sušené švestky, meruňky, jahody, ananas, banán, ... . Pochoutky samozřejmě vybíráme podle věku dítěte a s ohledem na případného strašáka v podobě alergie. Tvrdý sušený banán nebude ideální pro roční dítě, naopak starším dětem můžeme zařadit i různé ořechy.
4. Jednotlivé balíčky zavážeme mašlí a naaranžujeme do misky nebo přivážeme na provázek, který můžeme během adventního období postupně ustřihávat.

1 komentář:

  1. Terezko,
    zase o jeden super nápad víc. Malému je jedno, jestli z celofánu rozbaluje čokoládu nebo sušené ovoce, efekt to má stejný, navíc je to zdravější.
    Tak se zase těším na další tvoje "vynálezy"!!!
    Míla

    OdpovědětVymazat